10. června 2024

Projekt měsíce května 2024

Pohádková výstava IMAGINÁRIUM Divadla bratří Formanů

Pohádková výstava IMAGINÁRIUM Divadla bratří Formanů v Grimmwelt, v muzejním komplexu zasvěceném tvorbě bratří Grimmů v Kasselu. Je fascinující, hravá, tajuplná a zábavná. Magnet, který přitahuje zájem a pozornost. Zážitek pro děti i dospělé, k vidění až do 13. října 2024.

Kdo by se nechtěl cítit jako v pohádce, aspoň na chvíli… Přestaňte snít a udělejte si výlet do Hesenska. Najednou se ocitnete uprostřed magického světa, který vyrostl v útrobách moderní stavby, z jejíž střechy uvidíte město Kassel jako na dlani. Právě tam od května hostuje výstava bratří Formanů. Propojili svoji představivost, výtvarný cit i řemeslný um a vytvořili vlastní pohádkový svět IMAGINÁRIUM.

Je to velkolepá podívaná: prostor 330 m2 ozdobily divadelní kulisy z jejich inscenací, oživily loutky a dobové zvuky z ampliónů. Dohromady to vykouzlilo atmosféru kočovného cirkusu na staročeské pouti, kde nechybí kolotoče, tajemné skříňky ani mechanické hračky. Návštěvníci, ať už malí, nebo velcí, se mohou exponátů dotýkat, objevovat je, hrát si. Aspoň na chvíli se nechat unášet vlastní fantazií. A přitom si uvědomit, že imaginace nezná hranice.

A to není všechno. Od 10. do 16. července můžete navíc poznat i samotné umělce, kteří celou expozici společně s bratry Formany vytvářeli. V přilehlém parku vyroste jurta – putovní stan pro kreativní dílny, kde si každý může s jejich pomocí vlastnoručně vyrobit upomínkový předmět inspirovaný výstavou.

Fond budoucnosti s radostí podpořil projekt Imaginárium, jenž německému publiku představuje jedinečnou poetiku českého divadelního souboru v největším centru slovesného umění bratří Grimmů na světě.

Podpořené projekty