Tandemové cyklistické soustředění pro zrakově postižené

Už od roku 2015 vyráží parta cyklistů z Česka i z Německa v letních měsících společně objevovat nejrůznější kouty České republiky. Jejich dopravním prostředkem je kolo – vlastně tedy dvojkolo. Jedná se totiž o sportovce se zrakovým postižením, a tak je přítomnost doprovodu nezbytná.

Letní tandemové soustředění pro nevidomé cyklisty společně pořádají Odbor zrakově postižených při SK Slavia Praha a Tandem-Hilfen eV. Za těch pár let, co se čeští a němečtí cyklisté v čase letních prázdnin setkávají, se jim podařilo objet už značnou část naší republiky. To, že se nejedná o žádné troškaře, potvrzuje fakt, že posádky denně v průměru ujedou 65 kilometrů.

Ani večer se však nezahálí. Na řadu přijdou nejrůznější workshopy, v rámci nichž si čeští a němečtí zrakově postižení mohou vyměňovat své zkušenosti, rady a nápady z oblasti inkluzivního vzdělávání, pracovního uplatnění, volnočasových aktivit a seznámit se s novinkami na českém i německém trhu s kompenzačními pomůckami.

V průběhu tandemových vyjížděk, workshopů i společně tráveného volného času a večerních posezení se všichni zdokonalují v komunikačních dovednostech i v praktickém využívání znalostí cizího jazyka. 

Podpořené projekty