Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Média

Zahájení rozsáhlého doprovodného programu k mezinárodní výstavě o nucené práci Tisková zpráva

Zahájení rozsáhlého doprovodného programu k mezinárodní výstavě o nucené práci

(Praha) „Nucená práce. Němci, nuceně nasazení a válka“ – tak zní název mezinárodní výstavy, která je v současné době k vidění v Královském letohrádku na Pražském hradě. Ve čtvrtek zahájily Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) a obecně prospěšná společnost Živá paměť v Královském letohrádku rozsáhlý program, který bude výstavu doprovázet až do 31. října.

více
Designéři z Česka a Německa se mohou chystat do Řehlovic (Děčínský deník) Z médií

Designéři z Česka a Německa se mohou chystat do Řehlovic (Děčínský deník)

Řehlovice – Šance pro designéry, architekty, výtvarníky a další kreativce prezentovat svou práci na mezinárodním poli je opět tady! Kulturní centrum Řehlovice (KCŘ), které najdete nedaleko Ústí nad Labem, se opět snaží oslovit mladé lidi z Česka aNěmeckazaměřené na design.
více
Zapomenuté příběhy Českého Švýcarska vznikaly osm let (Děčínský deník) Z médií

Zapomenuté příběhy Českého Švýcarska vznikaly osm let (Děčínský deník)

Osm let. Tak dlouho sbírala Natalie Belisová podklady pro svou novou knihu. Osm let pátrání po archivech, luštění zpola nečitelných zpráv, osm let toulání po dávno zapomenutých stezkách. Tři roky zabralo jen samotné psaní. Kniha, mapující minulost vsí na rozhraní Českého Švýcarska a Lužických hor, dostala příznačný název: Tulákům Jetřichovicka. Dílo bylo podpořeno Česko-německým fondem budoucnosti.

více
Obnovená vyhlídka v Chodově přivítala první návštěvníky (Český rozhlas) Z médií

Obnovená vyhlídka v Chodově přivítala první návštěvníky (Český rozhlas)

První návštěvníky přivítala v těchto dnech obnovená přírodní vyhlídka Chodaublick. Zapomenuté místo na skalním výběžku, odkud je nádherný rozhled na Chodov a jeho okolí, zpřístupnil Hornický spolek Solles. Akci podpořilo Město Chodov a Česko-německý fond budoucnosti.

více
Vzpomínka na Oldřicha Stránského Z médií

Vzpomínka na Oldřicha Stránského

V pátek 18. července zemřel ve věku 93 let Oldřich Stránský, bývalý předseda Svazu osvobozených politických vězňů a České rady pro oběti nacismu. Přežil pět koncentračních a pracovních táborů, přesto se – obzvláště v devadesátých letech – intenzivně zasazoval o česko-německé a židovsko-německé usmíření. V tomto duchu také spolupracoval s Česko-německým fondem budoucnosti.

více
 
Česko-německý fond budoucnosti