Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Média

Výstava Rebel s kamerou Z médií

Výstava Rebel s kamerou

Od pátku 5. června 2015 je v Národním památníku na Vítkově k vidění výstava „Ivan Kyncl: rebel s kamerou“, kterou tvoří téměř 200 fotografií z autorovy pozůstalosti. 

více
„Strategický dialog si klade za cíl vytvořit model sousedské spolupráce v Evropě“ Z médií

„Strategický dialog si klade za cíl vytvořit model sousedské spolupráce v Evropě“

„Spolupráce Čechů a Němců se mnohdy v Evropě dává jako příklad úspěšného překonání problémů a zátěží minulosti i za vzor vztahů mezi větší a menší sousední zemí,“ napsal v úvodu svého komentáře zveřejněného 3. června na serveru Hospodářských novin Libor Rouček, spolupředseda Rady Česko-německého diskusního fóra.
více
Den s němčinou ve Zlíně Z médií

Den s němčinou ve Zlíně

Učit se němčinu je nejen zábavné, ale i přínosné pro budoucí profesní život. Tak lze shrnout cíl kampaně Šprechtíme zaměřené na žáky, studenty, rodiče i učitele. V úterý se na Zlín Film Festivalu uskutečnil Den s němčinou, který navštívil například německý velvyslanec v ČR Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven nebo zástupci Goethe-Institutu.

více
Tomáš Jelínek pro Radio Proglas: Smíření je trvalý proces Z médií

Tomáš Jelínek pro Radio Proglas: Smíření je trvalý proces

Dialog zaměřený na historii, péče o pamětníky tragických událostí a úsilí zaměřené do budoucna, kdy by lidé z obou zemí neměli o sebe ztratit zájem. Ředitel ČNFB Tomáš Jelínek jako jeden z hostů diskusního pořadu Radia Proglas vysílaného v pátek 22. května hovořil o procesu smíření mezi Čechy a Němci.
více
Tomáš Jelínek pro Der Standard: Povstání bylo mytologizováno Z médií

Tomáš Jelínek pro Der Standard: Povstání bylo mytologizováno

Dobové okolnosti Pražského povstání, jeho pozdější mytologizace i role Fondu při hojení ran minulosti. To jsou hlavní body článku, ve kterém redaktor rakouského listu Der Standard Gerald Schubert popsal vzpomínkové akce, jež se v české metropoli konaly u příležitosti 70. výročí 5. května 1945. O začátku povstání i jeho dalším průběhu Schubert hovořil s  ředitelem Česko-německého fondu budoucnosti Tomášem Jelínkem. 

více
 
Česko-německý fond budoucnosti