Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier v blahopřání k 100. výročí republiky vyzdvihl Fond budoucnosti

 
 

U příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky blahopřál spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier svému protějšku, prezidentu České republiky Miloši Zemanovi a českým občanům:

 

Pane prezidente,

ke státnímu svátku České republiky Vám a Vašim krajanům posílám i jménem německých občanů srdečné blahopřání.
Česká republika i Slovenská republika v tomto roce hrdě obrací svůj pohled zpět k založení Československé republiky před 100 lety. Tomáš G. Masaryk dovedl Čechy a Slováky k nezávislosti, po které tak dlouho toužili, a ke stabilní parlamentní demokracii, která trvala až do rozbití republiky Německou říší. Rád vzpomínám na Vaši návštěvu v Berlíně 21. září, při níž jsme Masarykovy zásluhy výslovně ocenili. Vztahy mezi našimi zeměmi jako sousedy a partnery v Evropské unii a v NATO se dnes vyznačují úzkým přátelstvím. Smlouva o dobrém sousedství a Česko-německá deklarace položily základní kámen naší spolupráce a našeho přátelství. Strategický dialog je upevnil a dále prohloubil.
Těší mě, že Česko-německý fond budoucnosti mohl v tomto roce oslavit své 20. jubileum. Fond významným způsobem přispívá k péči o naše přátelství a k jeho rozvoji. Srdečně Vás zdravím a přeji České republice i jejím občanům vše dobré.


Frank-Walter Steinmeier
prezident Spolkové republiky Německo

 

(zdroj: Velvyslanectví SRN v Praze)

 
zpět
 
 
Česko-německý fond budoucnosti