Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Média

Od výtvarného sympozia až po Skleněné městečko

 
 

I v létě se koná řada akcí, které si vysloužily podporu Česko-německého fondu budoucnosti. Tyto projekty přitom plní jeden z dlouhodobých cílů ČNFB: svádět lidi z obou zemí dohromady.

V Zubrnicích (Saubernitz), v obci v Ústeckém kraji, se uskutečnil již 17. ročník výtvarného sympozia. Čeští a němečtí umělci společně tvořili výtvarná díla na téma Ve víru života a vzájemně si tak mohli pomáhat či vyměňovat zkušenosti. Výsledky jejich práce jsou do konce srpna k vidění v zubrnickém kostele sv. Máří Magdaleny, poté se výstava přesune do pražského Paláce Akropolis. ČNFB na tento projekt vyčlenil 57 600 korun.

Článek Ústeckého deníku

Na konci června roku 2015 byla ve Šternberku (Sternberg) v Olomouckém kraji odhalena zrestaurovaná plastika, jejímž autorem je sochař a malíř Ferdinand Kuschel. Tento umělec je šternberským rodákem, po válce byl však i přes své antifašistické postoje odsunut. Jeho pískovcový reliéf „Truchlící matka“, umístěný v ohradní zdi kostela Zvěstování Panny Marie, je pozoruhodnou kulturní památkou. Na jeho opravu přispělo více partnerů – mimo jiné město Günzburg (Bavorsko). Fond budoucnosti pomohl částkou 110 000 korun.

Článek Augsburger Allgemeine

V září se bude konat již 9. ročník festivalu Skleněné městečko. Slavnosti sklářského řemesla v Železném Brodě (Eisenbrod) jsou akcí, kde se setkávají sklářští umělci s obdivovateli tohoto řemesla. Letošní novinkou je Festival skleněných nástrojů, kterého se zúčastní i němečtí hudebníci. ČNFB na projekt vyhradil 93 383 korun.

Článek Jabloneckého deníku

 
zpět
 
 
Česko-německý fond budoucnosti