Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Média

Tomáš Jelínek pro Deutschlandradio: Dění za hranicemi je nám blízko Z médií

Tomáš Jelínek pro Deutschlandradio: Dění za hranicemi je nám blízko

Role kultury při sbližování lidí, význam společných vzpomínek i aktuální stav česko-německých vztahů. To jsou témata, o kterých v rozhovoru pro Deutschlandradio hovořil ředitel ČNFB Tomáš Jelínek.
více
„Cílem je dívat se ve vzájemných vztazích do budoucnosti“ Z médií

„Cílem je dívat se ve vzájemných vztazích do budoucnosti“

Strategický dialog mezi Prahou a Berlínem, budoucnost Česko-německého fondu budoucnosti (ČNFB) i osobní pocity z dosavadního pobytu v České republice. Těmto všem tématům se v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny věnoval německý velvyslanec v ČR Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven.
více
Správní rada Česko-německého fondu budoucnosti schválila 203 nových partnerských projektů Tisková zpráva

Správní rada Česko-německého fondu budoucnosti schválila 203 nových partnerských projektů

Celkem 203 nových partnerských projektů za 25,3 milionu korun získalo podporu na úterním a středečním pražském zasedání správní rady Česko-německého fondu budoucnosti (ČNFB). Schválené finanční prostředky zamíří na projekty z nejrůznějších oblastí česko-německé spolupráce – od kultury přes mládež až po odborné konference či publikace. V rámci tématu roku s názvem „Hranice spojuje!“ Fond podpoří 18 projektů ve výši 2,3 milionu korun.

více
„Fond jako vzor“ Z médií

„Fond jako vzor“

Vztahy mezi Řeckem a Německem jsou aktuálně poměrně napjaté.  Současným turbulencím dodávají na síle složité společné dějiny. Na stránkách německého tisku se proto rozebírá, jak by míru napětí bylo možné snížit. Redaktor Joachim Käppner v pozoruhodném článku s názvem „Fond jako vzor“ (Süddeutsche Zeitung, 21. 3. 2015) detailně popisuje možný recept. 

více
Ohlasy v médiích: Téma roku 2015 Z médií
 
Česko-německý fond budoucnosti