Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Za profesorem Otto Pickem

 
 

Dne 20. 3. odešla s prof. Otto Pickem (91) významná osobnost české zahraniční politiky. Jeho život i kariéru zásadně poznamenaly pohnuté dějiny 20. století.  

Otto Pick byl příslušníkem Československé armády za 2. sv. války, po emigraci z komunistického Československa pokračoval v boji za svobodu jako pracovník BBC a Rádia Svobodná Evropa, věnoval se také úspěšně akademické kariéře na univerzitách v Surrey, v Mnichově i Boloni. Po revoluci se z emigrace vrátil a pomáhal na Karlově univerzitě etablovat studia politologie a mezinárodních vztahů. Stanul ve vedení Ústavu mezinárodních vztahů a koncem 90. let se stal prvním náměstkem ministra zahraničí. Výrazně se zasloužil o integraci Česka do NATO.

Řadu let věnoval zúročení svých diplomatických, pedagogických a akademických schopností ve prospěch Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí. Otto Pick se v roli velvyslance se zvláštním posláním systematicky věnoval česko-německým a česko-rakouským vztahům.  Působil jako dlouholetý předseda správní rady Česko-německého fondu budoucnosti. Jeho přímost, smysl pro humor a životní moudrost z něj činily nenahraditelného účastníka debat o světové politice. Česká zahraniční služba Otto Pickovi vděčí za mnohé. Čest jeho památce!

(zdroj: Ministerstvo zahraničních věci ČR)

 

 
zpět
 
 
Česko-německý fond budoucnosti