Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Výstava "Zničené židovské památky severních Čech 1939–1989"

23. ledna byla v Galerii Klementinum pražské Národní knihovny zahájena putovní výstava Zničené židovské památky severních Čech 1938–1989, příbližující devastaci synagog, hřbitovů a jiných nemovitých židovských památek za nacionálního socialismu a během následného období komunistické vlády.

více

Odsun? Dekrety? Českou Lípu čeká „sudetský“ film i diskuse (Českolipský deník)

Česká Lípa - Tvůrci „novoborského" dokumentu Hra o kámen reagují na předvolební spor o Benešovy dekrety. Velkou sérii diskusí a debat zahájí už ve středu v České Lípě.
více

Cena pro učitele němčiny 2012/2013 - ucházejte se do 3. května

Jste učitelem německého jazyka v České republice? Umíte nadchnout své žáky a studenty mimořádně dobrou výukou němčiny? Baví vás vytvářet nové a inovativní projekty do vyučování a realizovat je se svými žáky?
více

Ministr školství Petr Fiala: „Česko-německý fond budoucnosti je významným partnerem“

(Praha) Celkovou částkou 20 843 000 Kč podpoří Česko-německý fond budoucnosti v následujícím čtvrtletí spolupráci mezi občany obou zemí. Rozhodla o tom správní rada na svém pravidelném čtvrtletním zasedání, jež se na pozvání ministra školství, mládeže a tělovýchovy prof. Petra Fialy, konalo v pondělí a v úterý v sídle ministerstva školství. Díky finanční podpoře fondu se tak v příštích měsících uskuteční více než 118 partnerských projektů, sdělili spolupředsedové správní rady Albrecht Schläger a Kristina Larischová.

více
 
Česko-německý fond budoucnosti