Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Více než 200 projektů obdrží finanční podporu od Česko-německého fondu budoucnosti

Za pomoci Česko-německého fondu budoucnost se bude v nadcházejících měsících realizovat 206 partnerských projektů z obou sousedních zemí. Správní rada fondu, ve které jsou paritně zastoupeni čeští i němečtí členové, rozhodla ve dnech 3. a 4. dubna v Praze, v sídle ministerstva zahraničí, o rozdělení celkem 27 900 000 Kč. 

více

3.4.2013: Arno Schmidt - "Černá zrcadla", premiéra, Studio Hrdinů

Postapokalyptický příběh Černá zrcadla se v režii Kathariny Schmitt zabývá základními tématy předlohy: osamělostí lidského vnímání, zamilovaností, touhou po lidské blízkosti a současně nemožností blízkost snášet.

více

Tisková zpráva klubu Malá liška: Na Velikonoce přijedou do Olomouce (Ne)známí sousedé

OLOMOUC - Olomoučtí Přátelé přírody z klubu Malá liška předloni navázali delší spolupráci se svými kolegy, Přáteli přírody (Naturfreunde) z jihoněmeckého Metzingenu. A právě o Velikonocích zavítá už podruhé skupina 13 Metzingenských do Olomouce. Zdejší Přátelé přírody svým hostům ukážou zajímavosti olomouckého regionu z trochu jiné perspektivy, než jak by je viděli běžní turisté, a pomůžou jim poznat, jak se na střední Moravě žije. Pestrý program přilákal čtyřicítku členů klubu Malá liška a jejich rodinných příslušníků, ale stále je ještě několik míst pro zájemce z řad veřejnosti. 

více

Stavitel mostů 2013 – cenu CeBB v Schönsee obdržel také projekt Fondu budoucnosti „Německo-česká fotbalová škola“

Bavaria Bohemia e. V., zřizovatelský spolek Centra Bavaria Bohemia (CeBB) v Schönsee, uděloval dne 19. 3.13 již po sedmé cenu "Brückenbauer - Stavitel mostů". Ceny byly uděleny šesti osobnostem a dvěma partnerským projektům českých a bavorských sousedních regionů.
více
 
Česko-německý fond budoucnosti