Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Stavitel mostů 2013 – cenu CeBB v Schönsee obdržel také projekt Fondu budoucnosti „Německo-česká fotbalová škola“

Bavaria Bohemia e. V., zřizovatelský spolek Centra Bavaria Bohemia (CeBB) v Schönsee, uděloval dne 19. 3.13 již po sedmé cenu "Brückenbauer - Stavitel mostů". Ceny byly uděleny šesti osobnostem a dvěma partnerským projektům českých a bavorských sousedních regionů.
více

22.-24. března: Česko-německé brněnské sympozium – Dialog uprostřed Evropy 2013

Více než 200 aktivních účastníků z politiky, vědy, kultury a vzdělávání se sejde ve dnech 22.-24. března na XXII. Česko-německém brněnském sympoziu – Dialog uprostřed Evropy 2013“.
více

Od 21. dubna: Plzeňský filmový festival Finále s německou účásti (ČTK)

Plzeň - Plzeňský filmový festival Finále letos uvede všech 30 českých celovečerních filmů natočených od loňského do letošního dubna. Do soutěže o Zlatého ledňáčka bude zařazeno 12 z nich, o nejlepší dokument bude soutěžit 19 snímků z 66 přihlášených, řekla novinářům koordinátorka přehlídky Eva Košařová. Sekce ZOOM uvede kromě loňských hraných a dokumentárních německých filmů také výrazné německé režiséry v debatách. 

více

Berlínská vyzva: Na podporu bohemistiky v Německu

Dne 1. března 2013 se na základě iniciativy Velvyslanectví České republiky a Českého centra Berlín uskutečnilo pracovní setkání zabývající se aktuálním stavem bohemistiky v Německu. Pozváni byli bohemisté a bohemistky z celého Německa, aby si vyměnili názory a poukázali na nové perspektivy tohoto studijního oboru.

více

Premiér Nečas: Vidím velký potenciál v Česko-německém Fondu budoucnosti a Česko-německém diskusním fóru

(Mníchov, 21. února 2013) Předseda české vlády Petr Nečas vystoupil před poslanci Bavorského zemského sněmu. Ve svém projevu vyjádřil politování nad poválečnými křivdami způsobenými vyháněním Němců z Československa.

více
 
Česko-německý fond budoucnosti