Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Pamětní shromáždění: město Halle a Česko-německý fond budoucnosti společně vzpomínají na oběti nacionálního socialismu

U příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu a prezentace výstavy Česko-německého fondu budoucnosti „Totálně nasazeni“, přibližující osudy českých nuceně nasazených ve třetí říši, vzpomínají v neděli 27. ledna představitelé města Halle and der Saale a Česko-německého fondu budoucnosti na oběti nacionálně socialistického bezpráví. Shromáždění se koná v kostele věznice Roter Ochse v Halle, v areálu, kde byly za druhé světové války internováni i čeští odpůrci nacionálního socialismu.

více

Terezín nashromáždil 1,4 milionu korun na opravu varhan (ČTK)

Terezín (Litoměřicko) 23. ledna (ČTK) - Městu Terezín se podařilo nashromáždit 1,4 milionu korun na opravu varhan v kostele Vzkříšení Páně. Rozhodující byl příspěvek německéhoSpolkového sněmu, který z iniciativy předsedy Norberta Lammerta na opravu terezínských varhan věnoval 750.000 korun. Dalších 550.000 korun získal Terezín z Česko-německého fondubudoucnosti, zbytek pochází od místních podnikatelů a drobných dárců. 

více

Výstava "Zničené židovské památky severních Čech 1939–1989"

23. ledna byla v Galerii Klementinum pražské Národní knihovny zahájena putovní výstava Zničené židovské památky severních Čech 1938–1989, příbližující devastaci synagog, hřbitovů a jiných nemovitých židovských památek za nacionálního socialismu a během následného období komunistické vlády.

více

Odsun? Dekrety? Českou Lípu čeká „sudetský“ film i diskuse (Českolipský deník)

Česká Lípa - Tvůrci „novoborského" dokumentu Hra o kámen reagují na předvolební spor o Benešovy dekrety. Velkou sérii diskusí a debat zahájí už ve středu v České Lípě.
více

Cena pro učitele němčiny 2012/2013 - ucházejte se do 3. května

Jste učitelem německého jazyka v České republice? Umíte nadchnout své žáky a studenty mimořádně dobrou výukou němčiny? Baví vás vytvářet nové a inovativní projekty do vyučování a realizovat je se svými žáky?
více
 
Česko-německý fond budoucnosti