Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Ministr připomněl v Berlíně význam Fondu budoucnosti pro česko-německé usmíření (Tisková zpráva MZV)

Ministr zahraničních věcí České republiky Karel Schwarzenberg navštívil 14.května 2013 Berlín, kde jednal se spolkovým ministrem zahraničních věcí Guido Westerwellem a dalšími partnery ze Spolkového sněmu, Úřadu kancléřky a politických stran o aktuálních evropských, zahraničněpolitických a bilaterálních tématech. Ministr promluvil na slavnostní akci Česko-německého fondu budoucnosti u příležitosti patnáctého výročí jeho založení. Za tuto dobu se za podpory fondu uskutečnilo na 7 500 projektů a česko-německé vztahy jsou bezproblémové. Česká republika považuje fond za významný příspěvek k budování širokých česko-německých vztahů na všech úrovních a má zájem na prodloužení jeho činnosti o dalších 10 let.

 

více

14. května, Berlín: Slavnostní setkání za účasti ministra zahraničí Schwarzenberga a předsedy Spolkového sněmu Lammerta k 15. výročí Česko-německého fondu budoucnosti

Der Deutsch-Tschechische Zukunftsfonds und das Deutsch-Tschechische Gesprächsforum wurden als Ergebnis der Deutsch-Tschechischen Erklärung ins Leben gerufen und nahmen 1998 ihre Tätigkeit auf. Es ist in diesen 15 Jahren viel geleistet worden – dennoch gibt es weiterhin Herausforderungen, vor denen beide Staaten als Partner und Nachbarn im vereinten Europa stehen.

více

Lyrik Vladimír Holan – s neobyčejně velkým zájmem se setkává další část německého vydání Sebraných spisů

Sebrané spisy Vladimíra Holana (1905–1980), které vydává nakladatelství Universitätsverlag Winter, přinesou ve 14 svazcích dílo tohoto klasika české moderní literatury v dvojjazyčném znění.
více

7. května: Diskuse o hospodářských vztazích v rámci akce Česko-německého diskusního fóra

Ministr průmyslu a obchodu ČR Martin Kuba a jeho německý kolega, spolkový ministr hospodářství a technologie Philipp Rösler, budou dne 7. května 2013 v Praze společně diskutovat v rámci akce Česko-německého diskusního fóra. Česko-německé diskusní fórum pořádá 7.
více
 
Česko-německý fond budoucnosti