Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Petr Pithart nabádá: „Fond budoucnosti potřebujeme i do budoucna“

(Praha) V Poslanecké sněmovně se v pondělí sešli politici i zástupci občanské společnosti z Německa i Česka, aby spolu s dalšími zhruba dvěma sty hosty z obou zemí společně oslavili patnácté výročí Česko-německého fondu budoucnosti a Česko-německého diskusního fóra. Fond budoucnosti zastával počínaje rokem 1998 nejenom přední roli při odškodňování českých obětí nacismu, ale podpořil také více než 7 500 česko-německých partnerských projektů z nejrůznějších oblastí. Setkání se uskutečnilo pod záštitou předsedkyně poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové, slavnostní řeč přednesl bývalý předseda vlády a Senátu Petr Pithart.

více

Obnovené památky - Letní výstava 2013 Centra Bavaria Bohemia od 19. června

Letní výstava 2013 Centra Bavaria Bohemia (CeBB) představuje kostely, kláštery, kaple a jiné památky v Plzeňském, Karlovarském a Jihočeském kraji, které byly zrekonstruovány díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti (ČNFB), a tím zachráněny před zchátráním. Výstava je součástí  ČNFB podpořeného projektu "Kultur ohne Grenzen | Kultura bez hranic – Setkávání Čechy Bavorsko“.

více

Ministr zahraniční SRN Westerwelle - Zdravice u příležitosti patnáctého výročí Česko-německého fondu budoucnosti

Letos slaví Česko-německý fond budoucnosti patnáct let své existence. Od roku 1998 mnohostranně přispívá k upevňování vzájemné důvěry a tím trvale posiluje česko-německé vztahy. Vztahy mezi Německem a Českou republikou jsou dnes založeny na důvěře jako nikdy předtím.

více

Fond budoucnosti kofinancuje malé projekty programu „Rozjeď to s Tandemem!“

Od 1. 6. 2013 je možné u ČNFB žádat o kofinancování projektů podpořených v rámci programu „Rozjeď to s Tandemem!“. Žádosti je možné podávat průběžně mimo obvyklé lhůty na standardních formulářích z webových stránek, rozhodnuto o nich bude ve zkráceném termínu.
více

Schwarzenberg a Lammert: „Fond budoucnosti má obrovský podíl na nové kvalitě česko-německých vztahů“

(Berlín) V úterý se konalo slavnostní setkání k 15. výročí založení Česko-německého fondu budoucnosti v prostorách Parlamentní společnosti (Parlamentarische Gesellschaft) v Berlíně. Pod záštitou předsedy Spolkového sněmu Norberta Lammerta se sešlo na 150 hostů z politické sféry i občanské společnosti, aby si připomněli, čeho bylo v česko-německých vztazích společnými silami dosaženo, a zároveň shrnuli budoucí úkoly.

více
 
Česko-německý fond budoucnosti