Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Česko-německý fond budoucnosti zasedal v Lipsku a schválil 98 nových partnerských projektů

Správní rada Česko-německého fondu budoucnosti zasedala v úterý a ve středu v Lipsku. Při této příležitosti schválila poskytnutí 8,9 milionu korun na 98 nových partnerských přeshraničních česko-německých projektů, které se týkají nejrůznějších oblastí: od programů pro mládež přes kulturu až po publikační počiny. Zasedání hostil Společenskovědní institut pro historii a kulturu středovýchodní Evropy (GWZO) při univerzitě v Lipsku.

více

Bystřická kaple se otevřela veřejnosti

Dlouhodobé úsilí bylo korunováno úspěchem. Bystřická kaple v Mladých Bukách se po dokončení rekonstrukce a po vysvěcení otevřela na konci srpna veřejnosti. Opravu iniciovala Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) spolu s místními obyvateli. Fond budoucnosti na tento projekt přispěl částkou 300 000 korun.
více

Od výtvarného sympozia až po Skleněné městečko

I v létě se koná řada akcí, které si vysloužily podporu Česko-německého fondu budoucnosti. Tyto projekty přitom plní jeden z dlouhodobých cílů ČNFB: svádět lidi z obou zemí dohromady.  

více

Česko-německý fond budoucnosti schválil 189 partnerských projektů

Celkem 23,3 milionu korun přidělených na 189 nových partnerských projektů. Takový je výsledek zasedání správní rady Česko-německého fondu budoucnosti, které v úterý a ve středu proběhlo v Praze. Schválené prostředky poputují na projekty z nejrůznějších oblastí – od kultury přes výměny mládeže až po partnerství obcí.  

více

Výstava Rebel s kamerou

Od pátku 5. června 2015 je v Národním památníku na Vítkově k vidění výstava „Ivan Kyncl: rebel s kamerou“, kterou tvoří téměř 200 fotografií z autorovy pozůstalosti. 

více
 
Česko-německý fond budoucnosti