Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Tomáš Jelínek: „Je třeba zvýšit motivaci pro mezinárodní odborné výměny“

Odborné výměnné programy a praktika v zahraničí přispívají k osobnostnímu rozvoji, rozšíření horizontů a profesní orientaci mladých lidí – tak zněl jeden z výsledků 7. Parlamentního večera mezinárodní práce s mládeží, který se konal 5. listopadu 2015 v Sárském zemském zastoupení v Berlíně.
více

Kristina Larischová pro Radio Prag: Musíme ukázat vůli věnovat se společným problémům společně

Současný stav česko-německých vztahů, dopady uprchlické krize na ně i strategický dialog mezi oběma zeměmi. To jsou témata, o kterých pro Radio Prag hovořila Kristina Larischová, vrchní ředitelka sekce analyticko-komunikační na Ministerstvo zahraničních věcí České republiky a zároveň také předsedkyně správní rady ČNFB.
více

Diskuse v pražském Goethe-Institutu

Musí si každá generace znovu vybojovat svobodu? To je jen jedna z mnoha otázek, kterou v pátek 2. října při diskusi v pražském Goethe-Institutu řešili berlínský primátor Michael Müller a někdejší český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.
více

Česko-německé fórum mládeže hledá podporu!

Pro administrativní podporu 9. funkčního období Česko-německého fóra mládeže hledáme od 01. 10. 2015 nového člena do týmu! Bližší informace k Fóru mládeže najdete na www.cnfm.cz.

více

Stipendisté si vyměňovali zkušenosti

Česko-německý fond budoucnosti hostil v pátek 11. září 2015 setkání stipendistů, jejichž studijní pobyty v sousední zemi podporuje. 

více
 
Česko-německý fond budoucnosti