Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Uprchlická krize jako společná výzva

Česko-německý fond budoucnosti vyzývá svým „Tématem roku 2016“ k dialogu Čechů a Němců a k jejich společné angažovanosti ve prospěch otevřené společnosti a proti xenofobii. Tisková zpráva 22. 12. 2015 (Praha) Aktuální migrační vlna staví Evropu před nové, komplexní výzvy.
více

Česko-německý fond budoucnosti podpoří 120 nových partnerských projektů

Tisková zpráva (Praha) Správní rada Česko-německého fondu budoucnosti (ČNFB) schválila na svém pravidelném zasedání, které se konalo v úterý a ve středu v Praze, finanční podporu ve výši zhruba 23 milionů korun (cca. 836.000 euro).
více

Fond budoucnosti vypisuje na akademický rok 2016/2017 stipendia pro české a německé studenty

Česko-německý fond budoucnosti vypisuje na akademický rok 2016/2017 pro české a německé studenty 8 stipendií ke studijnímu pobytu v příslušné sousední zemi. Uzávěrka pro příjem žádostí je 15. prosince 2015. Více
více

Tomáš Jelínek: „Je třeba zvýšit motivaci pro mezinárodní odborné výměny“

Odborné výměnné programy a praktika v zahraničí přispívají k osobnostnímu rozvoji, rozšíření horizontů a profesní orientaci mladých lidí – tak zněl jeden z výsledků 7. Parlamentního večera mezinárodní práce s mládeží, který se konal 5. listopadu 2015 v Sárském zemském zastoupení v Berlíně.
více

Kristina Larischová pro Radio Prag: Musíme ukázat vůli věnovat se společným problémům společně

Současný stav česko-německých vztahů, dopady uprchlické krize na ně i strategický dialog mezi oběma zeměmi. To jsou témata, o kterých pro Radio Prag hovořila Kristina Larischová, vrchní ředitelka sekce analyticko-komunikační na Ministerstvo zahraničních věcí České republiky a zároveň také předsedkyně správní rady ČNFB.
více
 
Česko-německý fond budoucnosti