Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Výstava Baugruppe ist super!

Pražská galerie Kvalitář aktuálně hostí výstavu s názvem „Baugruppe ist super!“. Představuje model bytové výstavby, který se v poslední době stal velice populárním v Berlíně, Mnichově, Hamburku a dalších německých městech.

více

Výstava Mnichov – zářící metropole umění 1870–1918

V plzeňské Západočeské galerii je nyní k vidění pozoruhodná výstava. Expozice s názvem Mnichov – zářící metropole umění 1870–1918 představuje díla umělců patřících do slavné malířské Mnichovské školy, mnichovského Jugendstilu a avantgardní skupiny Der Blaue Reiter.

více

Od oprav památek až po drogovou prevenci

Obnova památek představuje způsob, jak v pohraničí zachovat společné kulturní dědictví. Důležitá je nejen z „hmotného“ hlediska, ale i kvůli tomu, že při rekonstrukci nejrůznějších kostelů, kapliček či synagog mohou vzniknout nová česko-německá partnerství. Média v posledních době informovala hned o několika úspěšných opravách památek. Širší ohlas zaznamenává i zcela jiný druh česko-německé spolupráce – společná protidrogová prevence vyhlášená Česko-německým fondem budoucnosti (ČNFB) za téma roku 2014. Svědčí o tom mimo jiné i článek z Horáckých novin.

více

"Proto (ne)jdu k volbám!" Výzva pro studenty k Evropské soutěži o nejlepší esej 2015

"Proto (ne)jdu k volbám!“ – tak zní téma 5. Evropské soutěže o nejlepší esej, která se koná pod záštitou německého velvyslance v Praze Dr. Arndta Freiherr Freytaga von Loringhovena a českého velvyslance v Berlíně Tomáše Podivínského.

více
 
Česko-německý fond budoucnosti