Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Tomáš Jelínek pro Radio Proglas: Smíření je trvalý proces

Dialog zaměřený na historii, péče o pamětníky tragických událostí a úsilí zaměřené do budoucna, kdy by lidé z obou zemí neměli o sebe ztratit zájem. Ředitel ČNFB Tomáš Jelínek jako jeden z hostů diskusního pořadu Radia Proglas vysílaného v pátek 22. května hovořil o procesu smíření mezi Čechy a Němci.
více

Tomáš Jelínek pro Der Standard: Povstání bylo mytologizováno

Dobové okolnosti Pražského povstání, jeho pozdější mytologizace i role Fondu při hojení ran minulosti. To jsou hlavní body článku, ve kterém redaktor rakouského listu Der Standard Gerald Schubert popsal vzpomínkové akce, jež se v české metropoli konaly u příležitosti 70. výročí 5. května 1945. O začátku povstání i jeho dalším průběhu Schubert hovořil s  ředitelem Česko-německého fondu budoucnosti Tomášem Jelínkem. 

více

„Chceme vybudovat strategický dialog“

 „V roce 2017 si budeme připomínat 20. výročí Česko-německé deklarace. V této souvislosti má velký význam Fond budoucnosti, s jehož podporou se koná mnoho projektů zaměřených na mladé. Mám radost, že můžeme říci, že existuje společné odhodlání, aby Česko-německý fond budoucnosti dále fungoval,“ uvedla německá kancléřka Angela Merkelová v pondělí 4. května po berlínském setkání s českým premiérem.

více

Tomáš Jelínek pro Deutschlandradio: Dění za hranicemi je nám blízko

Role kultury při sbližování lidí, význam společných vzpomínek i aktuální stav česko-německých vztahů. To jsou témata, o kterých v rozhovoru pro Deutschlandradio hovořil ředitel ČNFB Tomáš Jelínek.
více

„Cílem je dívat se ve vzájemných vztazích do budoucnosti“

Strategický dialog mezi Prahou a Berlínem, budoucnost Česko-německého fondu budoucnosti (ČNFB) i osobní pocity z dosavadního pobytu v České republice. Těmto všem tématům se v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny věnoval německý velvyslanec v ČR Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven.
více
 
Česko-německý fond budoucnosti