Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

„Cílem je dívat se ve vzájemných vztazích do budoucnosti“

Strategický dialog mezi Prahou a Berlínem, budoucnost Česko-německého fondu budoucnosti (ČNFB) i osobní pocity z dosavadního pobytu v České republice. Těmto všem tématům se v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny věnoval německý velvyslanec v ČR Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven.
více

Správní rada Česko-německého fondu budoucnosti schválila 203 nových partnerských projektů

Celkem 203 nových partnerských projektů za 25,3 milionu korun získalo podporu na úterním a středečním pražském zasedání správní rady Česko-německého fondu budoucnosti (ČNFB). Schválené finanční prostředky zamíří na projekty z nejrůznějších oblastí česko-německé spolupráce – od kultury přes mládež až po odborné konference či publikace. V rámci tématu roku s názvem „Hranice spojuje!“ Fond podpoří 18 projektů ve výši 2,3 milionu korun.

více

Albrecht Schläger je Stavitelem mostů 2015

Předseda správní rady Česko-německého fondu budoucnosti Albrecht Schläger obdržel cenu Stavitel mostů/Brückenbauer 2015. Je jednou z šesti osobností a dvou partnerských projektů, kterým se této pocty dostalo. Laureáty již po deváté vybíral Spolek Bavaria Bohemia, ceremoniál se uskutečnil v úterý v hornofalckém městě Schönsee.
více

„Fond jako vzor“

Vztahy mezi Řeckem a Německem jsou aktuálně poměrně napjaté.  Současným turbulencím dodávají na síle složité společné dějiny. Na stránkách německého tisku se proto rozebírá, jak by míru napětí bylo možné snížit. Redaktor Joachim Käppner v pozoruhodném článku s názvem „Fond jako vzor“ (Süddeutsche Zeitung, 21. 3. 2015) detailně popisuje možný recept. 

více

Česko-německé fórum mládeže hledá koordinátorku/koordinátora

Česko-německé fórum mládeže hledá koordinátorku/koordinátorka pro své 9. funkční období (červen 2015 – květen 2017).  

více
 
Česko-německý fond budoucnosti