Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Česká vláda schválila pokračování činnosti Česko-německého fondu budoucnosti v letech 2018-2027

Česko dá 270 milionů do Česko-německého fondu budoucnosti Praha 18. května (ČTK) - Vláda vyčlenila 270 milionů korun na společné česko-německé projekty. Novinářům to během dnešního jednání kabinetu řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).
více

„Nucená práce 1939–1945. Příběhy pamětníků ve výuce“

Občanské sdružení Živá paměť za ideové podpory Fondu budoucnosti připravilo novou online platformu pro výuku moderních dějin na školách. Platforma financovaná Nadací EVZ je postavená na osobních výpovědích pamětníků.
více

Výstava "KZ überlebt" (Přežili koncentrační tábor) v Terezíně

5.4.2016 byla zahájená výstava "KZ überlebt" (Přežili koncentrační tábor) v Terezíně. Portrétuje 121 přeživších ze sedmi zemí. Mnoho vězňů, kteří přežili koncentrační tábory, mlčelo o svém osudu po celý život, anebo o prodělaném utrpení promluvili teprve ve vysokém stáří.

více

Fond budoucnosti vypisuje česko-německou novinářskou cenu

Tisková zpráva, 29.března 2016 Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) ve spolupráci s Německým svazem novinářů (DJV) a Syndikátem novinářů ČR vypisuje první ročník Česko-německé novinářské ceny. Cenou budou vyznamenány nejlepší příspěvky uplynulého roku, informující diferencovaně a bez stereotypů o sousední zemi.

více

Česko-německý fond budoucnosti podpoří 192 nových partnerských projektů

Tisková zpráva, 23. března 2016 (Praha) Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) podpoří 192 nových přeshraničních projektů z oblastí, jako jsou školní výměny, rozhovory s pamětníky, drogová prevence či restaurování stavebních památek.
více
 
Česko-německý fond budoucnosti