Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Cena pro učitele němčiny 2015/16

Jste učitelka nebo učitel němčiny na škole v České republice? Je Vaše výuka výjimečně dobrá a Vaši žáci nadšení? Baví Vás vymýšlet a realizovat nové a inovativní výukové projekty? Je pro Vás důležité nabízet žákům zajímavé vyučování zaměřené primárně na motivaci žáků a tím se podílet na propagaci německého jazyka? Pokud ano, tak se přihlaste do soutěže o Cenu pro učitele němčiny 2015/2016!

více

Tomáš Jelínek: "To člověka naplňuje optimismem"

Tomáš Jelínek v rozhovoru pro Český rozhlas vzpomíná na založení Česko-německého fondu budoucnosti v roce 1997 a hovoří o aktuálních výzvách. Někdejší resentimenty mezi Čechy a Němci jsou podle jeho názoru nyní stěží představitelné.
více

Tomáš Jelínek: Cestou hledání ztracených stop multikulturního soužití

Jakým způsobem vzpomínají sudetští Němci na odsun a přijetí v Německu po válce? Jak probíhala jejich integrace v německé společnosti? Těmito otázkami se na základě více než stovky rozhovorů s pamětníky zabývá kniha “Erinnerungskultur und Lebensläufe” (Marita Krauss/Sarah Scholl-Schneider/Peter Fassl).
více

„Založení Fondu budoucnosti bylo darem neziskovým organizacím“

V rozhovoru pro německou rozhlasovou stanici Deutschlandradio Kultur hovoří diplomat a bývalý ředitel sekretariátu Česko-německého fondu budoucnosti Tomáš Kafka o aktuálních výzvách česko-německých vztahů. Lidé z obou zemí již spolupracují na mnoha úrovních.
více

Ohlasy v médiích: Téma roku 2016

Česko-německý fond budoucnosti pro svoje „Téma roku 2016“ zvolil motto: „Aktivní občanství tváří v tvář novým výzvám 21. století“. Vyšší podporu dostanou v letošním roce projekty, ve kterých občané obou zemí spojí své síly proti xenofobním náladám a za otevřenou společnost.
více
 
Česko-německý fond budoucnosti