Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Tomáš Jelínek: "To člověka naplňuje optimismem"

Tomáš Jelínek v rozhovoru pro Český rozhlas vzpomíná na založení Česko-německého fondu budoucnosti v roce 1997 a hovoří o aktuálních výzvách. Někdejší resentimenty mezi Čechy a Němci jsou podle jeho názoru nyní stěží představitelné.
více

Tomáš Jelínek: Cestou hledání ztracených stop multikulturního soužití

Jakým způsobem vzpomínají sudetští Němci na odsun a přijetí v Německu po válce? Jak probíhala jejich integrace v německé společnosti? Těmito otázkami se na základě více než stovky rozhovorů s pamětníky zabývá kniha “Erinnerungskultur und Lebensläufe” (Marita Krauss/Sarah Scholl-Schneider/Peter Fassl).
více

„Založení Fondu budoucnosti bylo darem neziskovým organizacím“

V rozhovoru pro německou rozhlasovou stanici Deutschlandradio Kultur hovoří diplomat a bývalý ředitel sekretariátu Česko-německého fondu budoucnosti Tomáš Kafka o aktuálních výzvách česko-německých vztahů. Lidé z obou zemí již spolupracují na mnoha úrovních.
více

Ohlasy v médiích: Téma roku 2016

Česko-německý fond budoucnosti pro svoje „Téma roku 2016“ zvolil motto: „Aktivní občanství tváří v tvář novým výzvám 21. století“. Vyšší podporu dostanou v letošním roce projekty, ve kterých občané obou zemí spojí své síly proti xenofobním náladám a za otevřenou společnost.
více

Uprchlická krize jako společná výzva

Česko-německý fond budoucnosti vyzývá svým „Tématem roku 2016“ k dialogu Čechů a Němců a k jejich společné angažovanosti ve prospěch otevřené společnosti a proti xenofobii. Tisková zpráva 22. 12. 2015 (Praha) Aktuální migrační vlna staví Evropu před nové, komplexní výzvy.
více
 
Česko-německý fond budoucnosti