Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Od výtvarného sympozia až po Skleněné městečko

I v létě se koná řada akcí, které si vysloužily podporu Česko-německého fondu budoucnosti. Tyto projekty přitom plní jeden z dlouhodobých cílů ČNFB: svádět lidi z obou zemí dohromady.  

více

Česko-německý fond budoucnosti schválil 189 partnerských projektů

Celkem 23,3 milionu korun přidělených na 189 nových partnerských projektů. Takový je výsledek zasedání správní rady Česko-německého fondu budoucnosti, které v úterý a ve středu proběhlo v Praze. Schválené prostředky poputují na projekty z nejrůznějších oblastí – od kultury přes výměny mládeže až po partnerství obcí.  

více

Výstava Rebel s kamerou

Od pátku 5. června 2015 je v Národním památníku na Vítkově k vidění výstava „Ivan Kyncl: rebel s kamerou“, kterou tvoří téměř 200 fotografií z autorovy pozůstalosti. 

více

„Strategický dialog si klade za cíl vytvořit model sousedské spolupráce v Evropě“

„Spolupráce Čechů a Němců se mnohdy v Evropě dává jako příklad úspěšného překonání problémů a zátěží minulosti i za vzor vztahů mezi větší a menší sousední zemí,“ napsal v úvodu svého komentáře zveřejněného 3. června na serveru Hospodářských novin Libor Rouček, spolupředseda Rady Česko-německého diskusního fóra.
více

Fond budoucnosti spolufinancuje i v roce 2015 malé projekty programu „Rozjeď to s Tandemem!“

I v roce 2015 je možné u ČNFB žádat o kofinancování projektů podpořených v rámci programu „Rozjeď to s Tandemem!“. Žádosti je možné podávat průběžně mimo obvyklé lhůty prostřednictvím online-systému, rozhodnuto o nich bude ve zkráceném termínu.
více
 
Česko-německý fond budoucnosti